30denní meme II - den šestnáctý

5. června 2018 v 8:00 | Chiarore |  Z blogového světa
Tyjo, jsem teprv v půlce, ale už mě to začíná fakt štvát. Každodenní psaní na blog opravdu není nic pro mě.
16. den - tvůj názor na mainstreamovou muziku - minulá odpověď ZDEAjeeee. Jdu na tenký led. Muzika je u mě poslední rok dost diskutované téma. Aby ne, když chodím s muzikantem. Já, která neumím na nic hrát, nepoznám dobrý text a rozhodně se můj hudební vkus nedá znalci označit jako kvalitní (a taky ho tak neoznačujou).

Mainstream v muzice, to je moje. Mám ráda Calltu, Voxela, skupinu Sebastian a v poslední době dokonce beru na milost i Slzu (úplně se mi kroutí palce u nohou, když to píšu). Kromě toho zůstává klasika Kabát a Landa (na podzim jdu na jeho koncert) a taková namixovaná popová všehochuť ze světa. Jelikož byl ale můj hudební vkus označen za nepřijatelný, jsem školená i v klasice typu Katapult, Divokej Bill, Chinaski, Richard Müller, Harlej, Olympic, Nohavica a mooc dalších. Samozřejmě jsem nějaké písničky znala. Ale nikdy jsem tyhle skupiny a zpěváky neposlouchala cíleně (možná jednu dobu Nohavicu). U některých se sama divím, že jsem jim nedala šanci, u jiných jsem se postupně dopracovala k tomu, že když už mě nezaujme celá písnička, soustředím se na text, a pak je poslední skupina, tedy ti, které poslouchám jenom proto, abych si mohla zazpívat, když to kolem sebe slyším. Z toho asi nejvíc bojuju se skupinou Katapult. A paradoxně to se mi pouští nejčastěji (nebudu jmenovat, ale chytřejším dojde, kdo mě tím oblažuje, hlavně v autě). Nic proti Říhovi, ale na mě ty písničky působí spíš jako ukolébavky.

No, abych to shrnula, mainstream, to je moje. A i když mě trošku míjí takové ty největší hitovky (když slyším "když nemůžeš, tak přidej víc", chce se mi skákat z okna), spokojím se s písničkami z rádia. Pokud nezahraje můj milý. Pak je fuk, co hrajou, hlavně když hrajou.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama