30denní meme II - den dvacátý druhý

11. června 2018 v 8:00 | Chiarore |  Z blogového světa
Pokračujem.
22. den - jak ses změnil/a za poslední 2 roky - minulá odpověď ZDE


Přemýšlím. Stalo se toho hodně. Opravdu hodně. Já teď jenom musím odlišit, co byla změna a co "návrat k normálu".

Za prvé, dramaticky se zlepšila moje schopnost řídit ve městě. Bylo to trochu i okolnostmi. Mohla jsem si vybrat, buď překonám strach a začnu jezdit i po trasách, kde to neznám, v centru, i ve špičce, nebo můžu chodit pěšky. Vybrala jsem si nelituju.

Za druhé, stal se ze mě workoholik. Opět to byla otázka volby. Nejdřív šlo o to, abych odvedla myšlenky jinam, potom se z toho stala tak trochu nutnost, abych zvládla zaplatit nájem, něco si koupit a ještě trochu našetřit, a pak už to šlo samospádem. Samozřejmě, peníze se vždycky hodí, ale asi není úplně normální, když jsem nervózní, že mám volná všechna odpoledne i víkendy.

Třetí bod tak trochu souvisí s druhým, obecně můžu říct, že mám mnohem aktivnější život. Trochu se stydím za to, co teď napíšu, ale myslím si, že to bude tím, že jsem se přestala vymlouvat nejdřív na školu (i když to se netýká posledních dvou let) a pak na to, že budu za chvilku na mateřské, takže nemá cenu cokoliv vymýšlet. Ať už jde o změnu práce nebo trenérský kurz a sebevzdělávání obecně. Opravdu byly doby, kdy jsem nad tím mávla rukou, že to pro mě nemá cenu řešit. Ježiš, já jsem byla tak blbá. Úplně zbytečně jsem se připravila o hromadu zážitků. O změně práce ani nemluvím. Nějak jsem si vnutila představu, že pro správné fungování rodiny nemůžou oba partneři dělat kariéru (s tím souhlasím i teď), ale vůbec mi nedošlo, že to neznamená, že bych na to měla rovnout rezignovat. Pořád jsem se přizpůsobovala tomu druhému ze strachu, aby se naše plány někdy nezkřížily a nezapříčinilo to rozchod. Přiznávám, byla to i moje pohodlnost. Nějak mi nedošlo, že budu spokojenější tak, jak to mám teď. Ale jak se říká, je na to lepší přijít pozdě než nikdy a současná situace na trhu práce mi umožnila začít napravovat, co jsem zmeškala.

Co se týče slov "nikdy a navždy", která jsem zcela nepochopitelně nacpala do minulého článku, jsem momentálně na vážkách. Předně proto, že se ukázalo, že člověk, kvůli kterému jsem to napsala, ty svoje zatím neporušil (a píšu o tom proto, že to je taky zjištění, které se událo v posledních dvou letech). I když je to teď po těch letech vlastně jedno, trochu mi to vrátilo důvěru v lidi. Přesto bych s podobnými slovy zacházela extrémně opatrně.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama