30denní meme II - den druhý

22. května 2018 v 21:35 | Chiarore |  Z blogového světa
Tak pokračujeme.2. den - kde bys chtěl/a být za deset let - minulá odpověď ZDENo, už je mi dvacet pět (skoro dvacet šest). Takže za deset let mi bude třicet pět (skoro třicet šest). Moje představa je zhruba taková.

Varianta I - takzvaná nouzová varianta

Jsem poradkyně pro prémiovou klientelu v bance, možná dokonce ředitelka pobočky. Nosím elegantní kostýmky (a už umím na podpatcích), mám stále postavu jako ve dvaceti, svůj byt ve městě, jezdím audinou a v lednici mám vždycky lahev (nebo bednu) vína. Mám hodně kamarádek, dvě kočky a žádného chlapa, takže se naplno věnuju práci, koníčkům a cestování. Nemám děti, ale jsem spokojená, protože jsem si vybrala jiný životní směr. Jelikož mám hodně času na přemýšlení, nejspíš opravdu vydám knížku, jak jsem chtěla jako malá. Pořád bloguju.


Varianta II - hlavní varianta

Mám stabilní práci, ve které jsem spokojená. Možná v bance, možná jinde, ale dávám si pozor, aby mi nezasahovala do času pro rodinu. Mám manžela a dvě zdravé děti. Co se postavy týče, udržuju si ji cvičením. Ba co víc, sebrala jsem odvahu stoupnout si před lidi a přivydělávám si jako trenérka na pravidelných lekcích. Žiju na místě, kde jsem já i rodina šťastná. Jezdím autem, do kterého naskládám děti i nákup, ale zároveň s ním zvládám manévrovat na parkovišti u obchodu. Někdy jsem vynervovaná, protože nic nestíhám, nemám na sebe tolik času, kolik bych chtěla, a děcka zlobí, ale můj život má smysl, takže mi to celkově nevadí. V lednici mám vždycky víno na kuráž a pořád bloguju.


Upřímně doufám víc ve variantu II. To je to, kde bych chtěla za deset let být a kde doufám, že i budu. Když mi bylo dvacet, měly u mě obě tyhle varianty stejnou váhu. Jenže čím jsem starší, tím víc si uvědomuju, jakou cenu mají rodinné vazby a přátelské vztahy. Nějak se z mého osamělého já stalo společenské a nemyslím si, že se to ještě změní zpátky. Proč taky, když je s podporou v lidech kolem mě život o tolik snazší.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama