Sbohem, Brno

20. prosince 2017 v 11:32 | Chiarore |  Zápisky
A taky sbohem, sportcentrum (nebo sportcentrume?). Proč? To mi tak přeskočilo v hlavě a rozhodla jsem se, že mi nestačí se jen odstěhovat, ale byla by sranda do toho tahání kufrů a angíny, která mě na chvíli vyřadila z provozu (na celé tři dny), přidat ještě pokus o získání nového místa. A ono to vyšlo. A stejně tak jako moje nové bydliště ani nová práce nebude v Brně.Co že vlastně budu dělat? Bankéřku. Ano, já, která svého času psala, jak nesnáším punčocháče a že v podpatcích nevydržím ani pět minut. Trochu blbé je, že obojí pořád platí, takže teď nacvičuju v zimních botách a modlím se, aby mě to do února zázračně přešlo (třeba celodenní chození na podpatcích ve vánoční Vídni bylo opravdu výživné). Taky potřebuju školení, jak být dobrý prodejce (u pohovoru jsem měla možnost si naživo vyzkoušet scénu z Vlka z Wall street - Prodejte mi tuhle tužku). Ale jinak se na novou práci těším a i když jsem si moji maličkost nikdy nepředstavovala ve formálním prostředí velké firmy, po přečtení seznamu zaměstnaneckých benefitů si myslím, že to nebude až tak zlé.

Co se stěhování týče, po čtyřech letech v Brně se vracím zpět na venkov. V mých kozačkách, kabátku a obecně "plné polní" z města jsem zjistila, že nemám vůbec oblečení do terénu a bude třeba s tím něco udělat. Takže kromě lodiček a kostýmků sháním péřovku, šusťáky a nějaké boty, které mi neuvíznou v blátě, když do něj šlápnu (dobře, to se mi stalo jenom jednou kdysi na školním výletě, ale můžu to trochu přikrášlit). A znova si zvykám i na čistý venkovský vzduch (už jste šli kolem čerstvé pohnojeného pole?). Sice si teď nebudu mít kde dát uprostřed noci Cosmopolitan, ale zase mají vesnické hospody bezkonkurenčně nejnižší ceny piva a každý soused je zásobený domácí pálenkou (nevadí, že jsem vinař), tak nebudu strádat ani v tomhle ohledu (kdyby ani to nestačilo, pořád tu je moje sestra, která se zatím z Brna nechystá).

A mám ještě jednu novinku. Říká se, že když žena dělá velkou změnu, mění se i její účes. A já si myslím, že změna práce a adresy nejsou zrovna maličkosti :D Takže jsem si dala předčasný vánoční dárek v podobě kratšího sestřihu. Vlasovou modelku už dělat nemůžu, zato mi nic nepadá do obličeje při cvičení (v posledních měsících nepomáhal ani vysoký culík) a při hře na kytaru (anoo, měsíc se učím hrát na kytaru - vsázím se sama se sebou, jestli mi to vydrží dýl než němčina). O nerozčesatelných dredech, které se mi vytvořily během noci, když jsem sebou trošku házela ze strany na stranu, ani nemluvím.

Změn se událo dost a já už jsem se téměř dostala i přes záchvaty paniky, které mě přepadávají vždycky, když se na chvíli zastavím a uvědomím si, co jsem všechno udělala (zvlášť pohledy do zrcadla prvních pár dní, když jsem hledala zbytek vlasů, který už jaksi nemám, stály za to). Vždycky se nakonec uklidním tím, že byl nějaký posun dopředu třeba a i když to dopadne blbě, já si nějak poradím. Však v Lidlu berou pořád :D Pro tento rok už ovšem žádné další změny nechystám a asi už ani žádný článek, takže vám všem, co sem zabloudíte, přeju krásné svátky a hodně štěstí do nového roku!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama