Sesterské posezení u vína

23. září 2017 v 20:06 | Chiarore |  Zápisky
Jsou dny, kdy mi vše vychází podle plánu. Ráno vstanu, jdu do práce, po práci k sestře na rychlé kafe a potom hurá s taškou nacpanou věcma na cvičení do fitka na nějakou zabijáckou skupinovou lekci. Ty dny si gratuluju, jak jsem vyhrála nad svou leností, večer padnu do postele a přitom doslova cítím, jak mi mizí špek na břiše a rostou svaly. Vzácně se i stane, že si ještě před padnutím do postele zvládnu uvařit oběd na další den a můžu si tak připsat další hvězdičku na pomyslnou zeď pochval za perfektně využitý den.

Pak jsou dny jako ten včerejší. Můj ambiciózní plán překazí počasí, lenost, nemoc nebo sestra, která jen tak mimochodem prohodí, že v ledničce chladí víno (včera šlo o poslední variantu). Já si řeknu, že přece není nic špatného na chvilkovém odpočinku (po čtrnáctidenní dovolené v Egyptě přece nutně potřebuju nabírat síly), kopnu věci na cvičení do kouta a nadšeně popadnu skleničku.U varianty se sestrou mívá odpoledne daný postup. Já příjdu, sestra mě přemluví na víno a jelikož musím většinou druhý den do práce, nabídne postupně nocleh, možnost se umýt i jídlo na následující den (už tam mám i kartáček na zuby, zbytek s sebou přinesu v tašce na cvičení). Já po pár minutách zlákána vidinou oběda bez práce souhlasím a když dorazí z práce sestřin přítel, začínáme s programem.

U první skleničky probírámé, co je nového. Jsme střízliví, takže řešíme domácnost, plány do budoucna, práci a podobná neškodná témata. Sestru to včera nějak nechytlo, takže první skleničku zvládla během tří minut a šlo se na druhou.

S druhou skleničkou příjde řeč na vztahy. Jelikož je podzim, začne u toho sestra zapalovat svíčky ve svých rozkošných keramických dýních (má jich tolik, že není třeba mít ještě k tomu rozsvícené světlo), pustí nějakou hudbu a u toho drbeme. Její přítel je prozatím přítomen a i když už moc nemluví, aspoň poslouchá.

Přichází třetí sklenička. Stále drbeme a začínáme si hrát na DJ. Pouštíme na střídačku nové hity z pop music a sestřin přítel se stěhuje do ložnice, kde v soukromí drnká na kytaru do rytmu, aby se nějak zabavil. Sestře i mně se začínají pohupovat boky do rytmu.

Čtvrtá sklenička. Obě trsáme jak o život a na playlistu se začínají objevovat hity našeho dospívání. Lítáme i v ložnici, takže sestřin přítel přestává hrát a rezignovaně usedá opět v obýváku.

Sestra přinese flašku tvrdého. Dáváme si panáka, já prskám, že chutná hrozně (včerejší kokosová vodka jako vysokovoltážní Margotka), a trsáme dál. Začínáme zpívat. Role DJ se ujme sestřin přítel a pouští znělky z kreslených seriálů typu My z Kačerova a Gumídci.

Pátá sklenička. Pouštíme zremixované kočičí, kozí a kachní zvuky. Nejde mi vyslovovat zřetelně, chodit rovně ani přemýšlet jak člověk.

Odmítám dalšího panáka a jako první odpadám.

Až na drobné detaily pokaždé dodržujeme výše popsané schéma. Pro mě přichází druhý den pokračování v podobě sbírání se z postele a snaha nevypadat, jako by mě přejel kombajn. Když poslouchám hráče mlátící na squashi míčkama o stěnu, dostávám i geniální nápady ve stylu "už nikdy nebudu pít". Dnešek mi zpestřil ještě fotograf, který nás s kolegyní chtěl na promofotce z akce, která u nás dnes byla, coby nadšené recepční reprezentující náš podnik.

Zbytek dne věnuju obviňování sestry z tak blbých nápadů jako víno před prací (přitom ignoruju fakt, že mi skutečně nestála s pitolí u hlavy a nelila to do mě na sílu), večer umřu v posteli a další den jsem opět jako rybka a těším se na podobně spontánní akci. Hvězdičku za dobře využitý den si ale neudělím.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 sugr sugr | E-mail | Web | 23. září 2017 v 20:11 | Reagovat

Po pátým panáku odpadám i já! :-D

2 Jurix Jurix | 24. září 2017 v 10:48 | Reagovat

...a se mnou si panáka po víně nedá.. :-(  :-( :-D

3 chiarore chiarore | Web | 24. září 2017 v 13:10 | Reagovat

[1]: Ale nee, tohle byly skleničky vína, panák byl jen jeden, i když je fakt, že to není o moc lepší :D

[2]: Nekecej, sem tam se stane ;) A kdybych si měla dát s Tebou po víně panáka pokaždé, už nemám jenom náběh na alkoholismus, ale potvrzenou diagnózu.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama