Jdu se flákat

22. července 2017 v 13:02 | Chiarore |  Zápisky
Normálně se kamarádi a známí v pátek ptají, co děláte o víkendu. U mě se tato otázka za poslední půlrok přetransformovala na: "Jsi na benzínce nebo ve sportcentru?" Jakékoliv mnou nahlášené volno doprovází podezřívavé pohledy a dotazy, jestli mám opravdu volno nebo si ZASE beru dovolenou, abych mohla na brigádu. Když nemám práci ani brigádu, znamená to, že mě čeká workshop nebo prostě jenom cvičení. A když nejde ani o jedno, nejspíš jsem padla vyčerpáním a v posteli sbírám síly na další vražedný maraton.


Měsíc co měsíc sobě i ostatním slibuju, že se svým zhoršujícím se workoholismem něco udělám. Říkám, že si uberu práci, seknu s benzínkou a začnu se víc flákat. V létě, kdy běží v plném proudu festivalová sezóna, mám program jistý na každý víkend. Leč není Silvestr a ani doba novoročních předsevzetí, takže moje pokusy ve zvolnění tempa vedou vždycky akorát k tomu, že si vymyslím nějakou další blbost, co mi zabírá cenné minuty nicnedělání (teď zrovna jsem odhodlaná naučit se německy).

Proč to sem ale píšu. Včera už jsem si řekla DOST. Opravdu mě poslední týden v práci nebavil a jelikož tady opět tvrdnu přes celý víkend (což jsem si, jak jinak, domluvila s nadšením sama už tak před měsícem), rozhodla jsem se, že je nejvyšší čas začít s omezováním práce. A vzala jsem to pořádně. Využila jsem svého postu zaměstnance, který se snaží všem kolegům vycházet vstříc a tím pádem si může na oplátku jednou za čas zablbnout, a domluvila jsem si na celý příští týden volno. A abych byla stylová, zakončím volno festivalem (v mých pětadvaceti je nejvyšší čas se na nějaký podívat). Pojedu tam s kamarádkou, budu poprvé v životě stavět stan (ne že bych nikdy nestanovala, ale pokaždé jsem se nějak šikovně zašila a stavěli druzí), budu pít, dělat kraviny a ideálně nepůjdu spát před rozedněním. A pokud si z toho víkendu něco zapamatuju, třeba z toho bude i článek :D

Co budu dělat ve zbytku týdne, netuším. Možná výletovat. Možná dospávat posledních několik měsíců. A možná ze sebe během týdne udělám znalce kávy. Co piju černou, zjišťuju, že nechutnají všechny stejně a cvičený jazyk by dokonce měl poznat podtón černého rybízu, medu, čokolády a tak podobně jako u vína. Já zatím poznám podtón... no... kafe. Možností je plno a já se nebráním ničemu. Tak ještě zítra vydržet v práci a flákání může začít!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama