Já jako hospodyňka

17. května 2017 v 11:22 | Chiarore |  Zápisky
Tohle téma už jsem za posledních pár let načínala několikrát. Bohužel jsem ještě nepřišla na to, jak ho pojmout tak, abych z toho nevyšla jako naprostý tragéd a žena k vedení řádné domácnosti naprosto nevhodná. Ale teď si říkám, že když můžu svoje "hospodaření" omluvit nedostatkem času (fakt, že teď píšu na blog místo toho, abych si uvařila pořádný oběd, beru jenom jako drobný detail), třeba nebudu působit tak opovrženihodně.Za prvé zde máme vaření. Ne že bych to neuměla. Jenom jsem zjistila, že jakmile umím uvařit těstoviny, prakticky nic jiného k životu nepotřebuju. Těstoviny se špenátem, těstoviny se sýrovou omáčkou, těstoviny s čímkoliv, co mi maminka nabalí s tím, že si k tomu mám uvařit brambory. Zvládám je jíst prakticky se vším. Jediné, co na ně nedávám, je kečup. Proč? Jde o výsledek marných pokusů předchozího spolubydlícího naučit mě jíst jako člověk. Bohužel zatímco u kečupu se mu to povedlo, třicítku eidam si do těstovin nacpu vždycky, jenom tam pro lepší pocit ještě strouhám parmazán. Nedávno už jsem se ale vážně naštvala a rozhodla se, že budu celý měsíc bez těstovin. A tehdy jsem objevila rizoto. Třeba za dalších pár let dojdu i k těm bramborám a jednou dokonce zvládnu naservírovat s úsměvem na rtech pečené kuře jako moje sestra, která zřejmě narozdíl ode mě zdědila po mamince lásku k vaření. Jediné, do čeho se asi jen tak nepohrnu, je smažení (kdo by chtěl prskající olej na kůži). To mi připomíná dotaz jednoho z mých seznamkových pokusů, co jím, když nesmažím. Tak na tom se svýma těstovinama asi nejsem ještě tak zle.

Za druhé, praní. Je to vlastně jediná domácnostní činnost, kterou dělám pravidelně, protože i když by to pánští návštěvníci našeho sportcentra jistě ocenili, nahatá na recepci pobíhat nemůžu. A že k tomu kolikrát nemám daleko. Sem tam se i stane, že si vybírám doma druh cvičení podle toho, co jde cvičit naboso a tím pádem bez čistých ponožek, které jaksi došly (třeba dneska to vyhrála jóga). O přidružené činnosti praní, žehlení, ani nemluvím. Jelikož nemám žehličku, rozhodla jsem se, že jsem schopná prádlo pověsit tak perfektně, že už pak vyžehlit nepotřebuje (cha cha, jasně), takže mi tato činnost odpadla. Což je dobře, protože kolikrát sundávám prádlo ze sušáku až ve chvíli, kdy tam chci pověsit novou várku a nechtěla bych vidět tu hromadu, co by se nakupila, kdybych si suché prádlo ještě odložila, že ho NĚKDY vyžehlím.

Sranda je u mě i s nákupama. Ani nespočítám, kolikrát jsem se z ničeho nic rozhodla, že si něco uvařím nebo upeču a během procesu zjistila, že mi chybí půlka surovin (ať žije improvizace!). Ještě lepší je, když jsem ve vaně, chci si umýt hlavu a zjistím, že jaksi už nemám čím (ještěže spolubydlící má šampon vždycky). Nakupuju zásadně, když už nemám co jíst a v obchodě, který je nejblíž. Což mě štve, protože mám momentálně nejblíž Albert, který nemusím, a můj oblíbený Lidl je v dosahu jenom autem, což je mi stejně k ničemu, jelikož jsem na nic řidička a bojím se jezdit přes turniket, protože si vždycky najedu blbě a pak musím vystoupit, když si chci vzít lístek (článek o mém řízení je v plánu).

No a poslední karegorie je úklid. Tady to mám celkem jednoduché. Mám za úkol jenom udržovat v čistotě svůj pokoj a to se mi i většinou daří (půlku práce udělají multifunkční čistící ubrousky z Lidlu). I když i tady by se našlo pár maličkostí, které zanedbávám, třeba zrcadlo leštím až ve chvíli, kdy přes něj kvůli kouskům zaschlé řasenky nevidím, a vysávám jenom, když když se na mě při cvičení začnou lepit drobečky a kousky vypraných kapesníků, které oklepávám z oblečení (už se mi to podařilo třikrát, děsná sranda to potom likvidovat).

Nic dalšího, co bych na sebe práskla, mě nenapadá (snad kromě trvalé neschopnosti si přišít na kabát upadlé knoflíky, takže chodím i půl roku jako blbec jenom s půlkou knoflíků), tak pro dnešek asi radši skončím a půjdu něco dělat.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama