Padesát odstínů šedé

4. června 2013 v 9:11 | Chiarore |  Zápisky
Moje oblíbená blogerka Mengano o téhle knížce před nějakou dobou napsala článek. Když jsem jí komentovala, že jsem ji ještě nečetla, ale chystám se na to, odpověděla mi, ať pak řeknu, jak se mi líbila. Jelikož už jsem u konce druhého dílu (Padesát odstínů temnoty), rozhodla jsem se, že je nejvyšší čas přidat svůj názor. POZOR! V článku se mohou objevit věci prozrazující obsah knížky.Tak za prvé, ani jednu z knížek jsem nekupovala. Stáhla jsem si je na internetu (vrchol mého počítačového umění) a jelikož nepatřím k odpůrcům čtení na počítači, neutratila jsem nic ani za tisk. A udělala jsem dobře. Knížka je tak zoufalá, že by její obsah papír úplně znehodnotil. Myslela jsem, že se bude jednat o nenáročnou oddychovka jako Twilight. Padesát odstínu šedi je na tom bohužel s kvalitou ještě mnohem hůř.


Nemám nic proti sexuálním scénám. Byla bych ovšem raději, kdyby nebyly všechny do posledního slova stejné. Tím, že je jich tolik, úplně ruší případný požitek z obsahu knížky. Hlavní hrdinové se postelovým hrátkám oddávají třikrát denně a každá z nich je podrobně popsaná. Je to vlastně to jediné, co je pořádně popsané, tedy kromě vzhledu Anny a Christiana. On je věčně sexy neupravený a ona na sebe nevěřícně zírá do zcadla, kdykoliv si vezme něco trošku slavnostnějšího. Ještě se teda sem tam objeví značka věcí, které Christian Anně kupuje (iPad, Blackberry, Audi, halda oblečení).

Mám v plánu si přečíst všechny tři knížky. Bohužel nemám ráda, když nevím, jak to dopadne (i když se to dá velice snadno odvodit). Mám strach, že než to dočtu, přivedu všechny své příbuzné k šílenství věčným nadáváním na to, jakou blbost právě čtu. Vím, že napsat knížku, i když špatnou, stojí hodně úsilí. Proto přiznám, že mě konec jedničky z nepochopitelného důvodu skoro rozbrečel (možná proto, že se jednalo o první aspoň trochu emotivní scénu) a že když ti dva zrovna neflirtují (což je skoro pořád) nebo nejdou na věc (což následuje vždycky po flirtu), dá se do knížky trošku začíst. Ovšem když si Anna skousne ret a Christianův pohled potemní, doporučuju rychle knížku zaklapnout.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 mengano mengano | E-mail | Web | 5. června 2013 v 8:22 | Reagovat

Jak víš, neměla jsem sílu knížku dočíst. Jsem tedy velice ráda, žes to udělala za mne a podala report. Nemusím tedy jak vidno ničeho litovat :-)
Ano, potemnělý pohled mě rovněž nenechával chladnou, pokaždé se mi naježil drdol. Obdivuju tvojí zarputilost dočíst až do hořkého konce třetího (?) dílu. ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama