Silvestr 2012

5. ledna 2013 v 17:43 | Chiarore |  Zápisky
Můj letošní Silvestr se od minulých docela lišil. Za prvé jsem ho netrávila s partou kamarádu jako poslední tři roky a za druhé ani doma u televize jako všechny roky předtím. Nějak se totiž stalo, že jsem se na poslední chvíli rozhodla slavit s rodiči a mohla tak prožit svého prvního Silvestra na horách.Nejsem zrovna vášnivý lyžař. Taky mě nikdy nelákalo jet na hory a když mě někdo zval, spíš jsem se bránila. Jsem pohodlný člověk a než někde mrznout na svahu, to raději sedím v teploučku doma. Jenže maminka a tatínek letos přijali pozvání tety a strejdy, aby přijeli slavit k nim do Jeseníků na chatu a já jsem mohla buď jet s nimi nebo slavit se svojí kočkou a láhví šampusu. Což o to, šampus bych brala, ale kočka by asi z novoročního polibku nadšená nebyla a odměnila by mě tak škrábancem na nose. Mám svůj nos ráda, i když je škaredý, tak jsem souhlasila, že taky pojedu.

Začátek oslavy pro mě moc pěkný nebyl. Zapomněla jsem, že dveře na záchodě nemají kliku a když se moc zavřou, už je zevnitř neotevřu, takže jsem se zhruba na pět minut stala vězněm. Maminka sice byla v kuchyňce, která měla ze záchodem společnou stěnu, moje volání ale neslyšela, jelikož byla zabraná do hovoru s tetou a když po mně chtěla potvrzení nějakého příběhu, můj naštvaný výkřik, že jsem uvězněná na záchodě, ignorovala a kecala dál. Když už jsem myslela, že si budu o půlnoci připíjet s rolí toaletního papíru, někdo mě konečně uslyšel a ze smíchem osvobodil.


Chystání občerstvení taky nedopadlo zrovna slavně. Byla jsem v kuchyni s maminkou a zjistila jsem, že vlastně neumím ani namazat chleba (o krájení čehokoliv ani nemluvím) a bude lepší, když na něj jenom budu rovnat všechny ozdoby (sýr, paprika, vajíčko...). Za chvíli jsem byla vyhnána z kuchyně úplně, protože prý rovnám blbě a nemám žádné estetické cítění. Moc jsem se nehádala, jelikož estetika jídla je mi vážně ukradená (důležité přece je, aby se to dalo sníst), a šla jsem za pány (měli už na stole jednohubky a ty já velmi ráda).


Kolem půlnoci jsme vyrazili ke svahu, abychom viděli ohňostroj. Každý jsme vyfasovali hrneček (obyvatelé ostatních chatek, se kterými jsme se cestou spojili, vyřešili nedostatek hrnečků kompotovými skleničkami), popadli šampus a šlo se. Cestou jsem zjistila, že nejsem z naši družiny nejmladší. Obyvatelé sousední chatky s sebou měli třináctiletou slečnu. Po půlnočním přípitku za mnou přišla a zeptala se, jestli tam jsem taky povinně. Odpověděla jsem jí, že ne, a pak jsme si začly povídat. Přiznávám, že jsem nečekala, že si s třináctiletou slečnou budu tak rozumět. Nejspíš to bude tím, že na svůj věk nevypadá a rozumem taky většinu vrstevnic předčí.

Držely jsme se u sebe až do konce oslavy a z lehce podprůměrného Silvestra se stal najednou jeden z nejlepších. Strejda nás dostal na hotelovou diskotéku, kde jsem poprvé viděla tatínka tancovat. Kolem druhé jsme šly s moji novou kamarádkou na horní bar a tam už jsme zůstaly. Obsluhovali tam totiž sympatičtí barmani, tak jsme si s nimi povídaly. A já jsem dostala svítící panákovku :)

Když to shrnu, byly na tomhle Silvestru tři nečekané věci. Za prvé, trávila jsem ho na horách. Za druhé, skvěle jsem se bavila. A za třetí, potkala jsem skvělou kamarádku. Jediné, co bohužel po večeru stráveném na baru nebylo nečekané, bylo bolestivé probuzení. Kamarádka se coby nezletilá ranní kocovině vyhnula, já jsem bohužel doplatila na velké množství vypité ochucené vodky, kterou jsem chtěla za každou cenu ochutnat. Už kvůli tomu upřímně doufám, že přísloví "jak na Nový rok, tak po celý rok" není myšleno vážně.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Ivet Ivet | Web | 6. ledna 2013 v 18:53 | Reagovat

Silvestr zakončený třemi nečekanými věcmi - to je přece to nejhezčí! Něco nového a ještě k tomu, když je to hezké, je vždycky vítaná změna, ne?
Vodka s džusem, znám..., to je taková limča, která se pije a pije... :-D
Už nikdy více, znám! :-D  :-D

2 mengano mengano | E-mail | Web | 8. ledna 2013 v 9:04 | Reagovat

Do nového roku jsi vykročila vesele a to je to hlavní. Ochucené vodky jsou mor. Všechny tyhle "tlamolepy" spolehlivě druhý den přenesou parádní bolehlav ;-)

3 Ivet Ivet | Web | 14. ledna 2013 v 17:47 | Reagovat

Podívej se na Klub básníků - http://klub-basniku.blog.cz/
a staň se členem, když budeš chtít.
Teprve se rozjíždí, nechceš se přidat? ;-)

4 chiarore chiarore | Web | 15. ledna 2013 v 5:24 | Reagovat

[3]: Děkuju za tip :)

[1]:

[2]: Silvestra jsem si opravdu užila :) Udělala jsem chybu, že jsem podcenila nátlak příbuzných. Příště už si dám pozor :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama