Moje svátky

2. ledna 2013 v 14:34 | Chiarore |  Zápisky
Tak, prázdniny blogu skončily a jelikož mám stejně jako ostatní blogeři nutkání popsat, jak to u nás doma přes svátky vypadalo, přicházím s prvním letošním článkem :)Štědrý den moc popisovat nemusím. Skoro celý jsem ho totiž prospala. Ne, nejsem takový lenoch, jenom na mě přišla řada s chycením sestřiny břišní infekce. Nejdřív to byl tatínek, potom její přítel Vojta a den před štědrým dnem jsem se začala svíjet i já. Jelikož jsem nebyla schopná stát bez bolesti břicha dýl než pět minut, dostala jsem propustku z tradičního chystání večeře a mohla jsem se v klidu vyspat. Večer už se moje infekce trošku uklidnila, takže jsem mohla aspoň ochutnat to, co zbytek rodiny uvařil. Bohužel každoroční přejídání muselo počkat až do druhého dne, kdy se můj žaludek uklidnil tak, aby nápor jídla vydržel.

Jelikož moje první štědrovečerní radovánky (jídlo, hromada jídla) odpadly, těšila jsem se o to víc na ty druhé (dárečky). Tatínek má protivný zvyk nabírat si každé jídlo několikrát, aby večeře trvala co nejdelší dobu a tentokrát se mi ta doba zdála ještě delší, protože jsem skoro nejedla. Naštěstí má i ten největší jedlík jednou dost. Já, sestra a maminka jsme byly poslány pro cukroví a než jsme přišly, čekaly pod stromečkem krásně zabalené a popsané balíčky. Snažila jsem se na ně hned nevrhnout, tak jsem nejdřív vybrala ty, co patřily rodičům. Tatínek dostal sadu likérek z nějakého polodrahokamu (a ještě jednu navíc, která se může používat) a maminka Diablo 3. Já mám zase sadu skleniček na víno (skleněných, ale nádherných), zmenšený dluh na auto a přívěsek :) Sestřička se raduje z nové čtečky, hodinek (mají žlutý pásek, kravský ciferník a jsou na nich lebky, ale hlavně že je spokojená) a peněženky od mojí maličkosti.

To jsou dárky, o kterých jsme obě věděly a měly z nich radost. Nečekaly jsme, že Ježíšek letos dostal chuť nás poprvé od dětských let opravdu překvapit a koupil ještě jeden dárek. Jako první se k němu dostala sestra a že se jedná o něco nečekaného, jsem poznala z jejího obdivného výkřiku (už si ho nepamatuju, ale mám takový dojem, že v něm bylo označení pro vykastrovaného býka). Moji sestru není vůbec lehké vyvést z míry, takže jsem byla ještě zvědavější a začala dárek rozbalovat ze svého konce. A když jsem se dostala k obsahu dárku, zůstala jsem v šoku zírat. Ježíšek si zřejmě všiml naší snahy sportovat (já mám body form a sestra zumbu) a aby nás ještě víc motivoval, koupil nám xbox kinect s nějakou hrou na cvičení. Víte, věci podobného typu jsou pro nás jako z jiného světa. Líbí se nám, našly bych pro ně využití, ale nikdy nás nenapadlo si o ně říct nebo si je koupit. Navíc maminka nás už dávno odmítá překvapovat dražšími dárky ze strachu, že by se nám nelíbily. O xboxu vlastně ani nevěděla. Tatínek ho koupil i pro ni, tak všechno držel v tajnosti a když viděl, jak jsme všechny tři v šoku, pyšně se usmíval :) Trochu se stydím za to, že radost z nečekaného překvapení zastínila ostatní dárky, bohužel nečekaná radost je vždycky větší než čekaná.

Nečekaný byl taky letošní Silvestr. Ale o tom napíšu něco málo příště, protože můj málo popsaný štědrý večer se nějak natáhl a nechci vás hned znudit :) Doufám, že vaše svátky byly vydařené stejně jako moje.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Ivet Ivet | Web | 2. ledna 2013 v 18:39 | Reagovat

To je bezva čtení, už se těším na tvého Silvestra! :-)
Přeji vše nejlepší v roce 2013 a ať se ti splní všechny tvé sny! :-)

2 mengano mengano | E-mail | Web | 2. ledna 2013 v 20:20 | Reagovat

I když vůbec netuším, co vlastně jsi dostala, moc ti to přeju :D

3 chiarore chiarore | Web | 2. ledna 2013 v 20:32 | Reagovat

[1]: Děkuju, tobě taky :)

[2]: No to je taková věxc, co se připojí k televizi a pak stačí mávat rukama a v televizi to ukazuje to, co děláš. Takže až tam budu tancovat, moje silueta v televizi bude tancovat se mnou :D Blbé ovšem je, že ta potvůrka sem tam vyfotí, jak u toho vypadám ve skutečnosti a pak mi to na té televizi ukáže.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama