30denní meme- den šestý

7. prosince 2012 v 20:06 | Chiarore |  Z blogového světa
6. den - napiš 30 zajímavých informací o sobě1- Baví mě psaní: Já vím, to by vás beze mě v životě nenapadlo :) Psaní je něco, co je se mnou už od devíti. To jsem si začala vést první deníček. V jedenácti jsem začla básnit a ve dvanácti vymýšlet příběhy i jinde než v češtině. Deníčkové psaní mě neopustilo. Básnění taky ne.

2- Mám fobii z nafukovacích balónků: Někdo se bojí hadů, někdo pavouků, jinému dělá problem jezdit výtahem. Já se okamžitě začnu potit, když před sebou vidím dítě s nafukovacím balónkém. Konkrétně mi vadí ty tenké balónky, co rády praskají. Nemám ráda náhlé hlasité zvuky a takový balónek může prasknout kdykoliv a když je v rukou malého dítěte nebo kouzelníka s jehlou, riziko prasknutí se okamžitě násobí. Kde jsem k tomu přišla? Nejspíš jedno léto, kdy mi a sestře maminka v dobré víře koupila takové ty balónky, co se nafouknou a pak z nich můžete modelovat pejsky, kytičky a podobné blbůstky. Hodně nám jich v našich nešikovných ručkách popraskalo a od té doby když vidím balónek, okamžitě začnu mít strach, že taky praskne.

3- Ráda se procházím: Není nic lepšího, než se za šera procházet mezi poli nebo kolem stromů. Většinou tuto činnost provádím sama za poslechu písniček (buď z přehrávače nebo z vlastních hlasivek, což vyplaší všechny vrány v okolí). Člověk si pokaždé krásně vyčistí hlavu.

4- Mám tetování: Na lopatce mi kvete lilie. Nemá pro mě žádný význam. Prostě jsem chtěla kytku na lopatku. Tetování se mi líbí a když ho má kluk, líbí se mi ještě víc ;)

5- První dojem většinou zkazím: Když jsem v cizím prostředí, moc nemluvím. Působím kvůli tomu odtažitě, chladně, pár lidí by řeklo i povýšeně. Vím, že to lidi nemají rádi. Taky vím, že je to komplikace pro budoucí život. Ale jsem, jaká jsem a s touhle vadou nejspíš nic neudělám. Kdo mě chce opravdu poznat, bude se mnou holt muset mít trpelivost.

6- Mívám živé sny: Někdy jsou tak živé, že si je musím zapsat, abych o nich po probuzení pořád nepřemýšlela. Ale je pravda, že od té doby, co chodím do práce, jich hodně ubylo. Nemůžu se rozhodnout, jestli je to pro mě úleva nebo zklamání. Asi spíš zklamání. Koho by taky potěšilo, že už nemá čas snít.

7- Mám silné nehty: Je to jedna z mých předností. Nikdy jsem nemusela nosit ty gelové náhražky a pokud zrovna nehraju košíkovou, nehty se mi nelámou. Tak před třemi lety jsem nosila vážně drápy, ale teď si je stříhám častěji, aby se mi dobře psalo na notebooku.

8- Sním na posezení velkou milku: Celých 300 gramů. Jenom u toho musím mít dost vody.

9- Nesnáším silonky: To už jsem tu jednou psala, ale opakování matka moudrosti.

10- Po kině nemluvím: Zážitek z filmů bývá až moc silný. Ještě se nacházím ve filmovém světě, takže prostě nemůžu začít rozebírat výkony herců a jestli jsem spokojená. To přichází až tak po hodině.

11- Miluju kočky: To už jste asi taky stihli zjistit :) Za svoji Annie bych se bila do posledního dechu. Jenom doufám, že jestli si jednou najdu přítele, nebude na kočky alergický.

12- Mám trošku problém s důvěrou: Ve světě, kde je normální se přetvařovat, mi to ani nepřijde tak překvapující. Když už někomu svoji důvěru dám, snažím se to přátelství udržet, i když mi ten člověk někdy leze na nervy. Upřímných lidí je hrozně málo a stojí za to si je udržet.

13- Nechodím do solárka: Je to nuda a prý z toho může člověk mít rakovinu.

14- Moje opary jsou neviditelné: Celá rodina (kromě tatínka, takže maminka a sestra) mi to závidí. Když mám opar, je to sice nepříjemné, ale když na to někoho neupozorním, ničeho divného si na mých rtech nevšimne.

15- Moc se nemaluju: Proč taky? Snažím se mít upravené vlasy a oblíkat se tak, ať se mě kolemjdoucí neleknou, ale kromě zvýraznění očí většinou nepoužívám žádný make-up. Přijde mi to jako podfuk na kluky.

16- Mám zlomený nos: Za můj snapeovský nos nemůže dědičnost, ale vlastní (ne)šikovnost :) Asi v devíti letech jsem spadla na schody a můj nos to, chudinka, odnesl. Z profilu vypadám jak opravdová čarodějnice. Ale moc mi to nevadí, aspoň se ke mně víc hodí kočka.

17- Nesnáším rozinky: Vážně nechápu, který vůl vymyslel, že se budou cpát do každého pečiva s náplní. Nestačí, že jsou v tvarohu a jablkovém závinu, teď už se přidávají i do pečiva s mákem, povidly (což opravdu nechápu) a dokonce do čokoládových kostek!!

18- Ještě jsem neměla alkoholový výpadek paměti: Ale ze zlomeniny ano. To jsem si takhle zlomila ruku a co bylo potom, jsem si vybavila, až když mi je převyprávěly sestra a kamarádka.

19- Moje nejoblíbenější boty jsou žabky: V létě se mi v nich nepeče noha, ujdu i několik kilometrů a jsou skladné. Prostě značka ideál :)

20- Pivo mi nic neříká: V případě nouze jeden půllitr nějak zdolám, ale trvá mi to asi hodinu a příště si dám stejně víno. Kdybych ho používala jako první pomoc při kocovině, nejspíš bych dopadle stejně, jako když mě tatínek jednou léčil fernetem (nejdřív jsem mu ho vyprskla na nohu a pak jsem se poblila...).

21- Vždycky mám u sebe nějaký sešit: Souvisí to s psaním. Většinou jde o můj aktuální sešit s básničkama. Je s tvrdýma deskama a kromě poškrtaných básniček jsou v něm občas ilustrace, které by trumflo i dítě ve školce.

22- Neumím pěkně psát: Teď už mi to nevadí, protože píšu na počítači a moje čmáranice v sešitech nikdo nečte, ale na základce jsem kvůli tomu zažívala krušné chvíle. O správných putlinkách, oblém písmenku a a vymazleném c se mi zdá ještě dneska.

23- Mám raději české písničky: Je mi líto, ale chci bez přemýšlění vědět, o čem mi to ten zpěvák zpívá. Anglicky sice umím, ale nehodlám si pokaždé celou písničku pracně překládat.

24- Miluju pohádky: Vlastně se na ně dívám už dva roky v kuse. Líbí se mi, že tam vždycky všechno šťastně skončí. Ale taky miluju horrory. Tady asi půjde o morbidní fascinaci.

25- Ještě jsem neviděla poslední dvojdíl Twilight: Ale to vážně nikomu neříkejte! Knížky jsem všechny četla, abych věděla, co vlastně kritizuju, ale na poslední dva filmy už jsem neměla žaludek.

26- Nejsem přírodní blondýna: Mám krásnou hnědou barvu vlasů, ale nejsem v ní tak výrazná. Někde jsem četla, že odbarvené blondýny jsou horší než přírodní, protože si svoji identitu vybraly a lépe se s ní ztotožnily. Možná na tom něco bude. Určitě nevynikám v logickém myšlení a jsem hrozná řidička. Ten zbytek bude muset nejspíš posoudit nestranná osoba :D

27- Často se mi pere srdce s rozumem: Když píšu, vyjadřuju se srdcem. Možná proto mám psaní tak ráda. Ve skutečném životě to tak lehce nejde. Je tu až moc omezení, pravidel, her... Ale teď jsem se svým životem celkem spokojená, tak žádné pranice řešit nemusím :)

28- Štvou mě arogantní lidi: Já vím, koho ne. Svoji práci beru jako školu. Pokud mě do roka nezavřou za těžké ublížení na zdraví, znamená to, že jsem prošla.

29- Dokážu být hrozně protivná: Když se mi něco nelíbí, dám to jasně najevo. Prostě se mi v hlavě něco sepne a najednou je mi jedno, co si o mně kdo pomyslí, hlavně když se problém rychle vyřeší k mé spokojenosti. Doma už jsem zvyklá na tyhle stavy upozorňovat. Většinou se stáhnu do pokoje a tam se potichu vyzuřím, než je se mnou zase řeč.

30- Rodina je u mě na prvním místě: Moje výchova byla kapku netradiční. Zatímco jinde se zakazuje, u nás se spíš vysvětlovalo. A teď vím, že když náhodou nebudu mít titul, rodiče mě nezabijou, což je od nich moc pěkné.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ivet Ivet | Web | 8. prosince 2012 v 17:26 | Reagovat

Jéje to je informací, musím dohnat to, co jsem vinou nedostatku času zanedbala! :-(
Spousta věcí se tu člověk o tobě doví a jsou vskutku zajímavé!-:)

2 chiarore chiarore | Web | 8. prosince 2012 v 17:32 | Reagovat

[1]:  Kvůli tomu jsem se rozhodla si projekt udělat :) Abych trochu přiblížila, kdo jsem.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama