30denní meme- den dvacátý

21. prosince 2012 v 9:23 | Chiarore |  Z blogového světa
20. den - jak důležité je podle tebe vzděláníNa takovou otázky by se asi nemělo ptát člověka, který odchází ze školy. I když pro mě vzdělání nebylo vždycky na prvním místě, brala jsem, že je hodně důležité. Jak by taky ne, na každém rohu jsem slyšela, že bez titulu a znalosti aspoň dvou jazyků si dneska člověk ani neškrtne. Školy si dodělávají i lidě, kteří už dlouho pracují a nikdy dřív vyšší vzdělání nepotřebovali. Jenže když jsem odmaturovala a přišla na VŠ, najednou jsem znejistěla. Člověk se vlastně od narození za něčím honí a málokdy mu zbyde čas na splnění svých snů. Vždycky říkáme, že se na to najde čas později. Přednost má škola, kariéra a rodina. Pokud jsem holka a nechci mít dítě ve čtyřiceti, jdou tyhle tři věci těsně za sebou. Nedejbože abych využila prázdný čas k flákání. Mám rok pauzu? Tak šup za hranice zlepšovat angličtinu. Všechno se mi to jednou bude hodit. Na ruční práce nejsem moc šikovná, neumím pořádně vařit a jsem chytrá, takže se vlastně na nic jiného než na intelektuální práci nehodím. A k získání takové práce je potřeba co? No vzdělání...

Možná jsem sobecká a využívám toho, že mi podmínky v rodině umožňují rok jenom pracovat a do školy se přihlásit později (po neúspěchu na sociologii si asi vyberu něco lehčího a ještě míň užitečného), když by za možnost studovat jiní dali duši, jenže už nechci udělat tu samou chybu. Abych ale nezazdila otázku, myslím si, že důležitější než vzdělání je být slušný člověk a dokázat být šťastný. Štve mě, když někteří berou jako konec světa, že jejich dítě odejde ze školy a už vůbec nevidí, že je schopné si najít práci a nepovaluje se jim doma na gauči. Možná má ztížené podmínky do budoucnosti, ale rozhodně ji neztratili. Opravdu ztracená budoucnost je ta, která není šťastná.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 mengano mengano | E-mail | Web | 23. prosince 2012 v 19:28 | Reagovat

Máš pravdu v tom, že studovat něco, co tě nebaví, je na nic. Pokud jsi myšlenku na další vzdělání ještě neopustila, tak je to dobře. Dneska je vážně taková doba, že studuje skoro každý a studují i ti, kteří na vysoké nemají co pohledávat. Ty mezi ně nepatříš, jsi chytrá holka, tak by bylo škoda skončit. Ale to musíš vědět ty sama, co bude pro tebe nejlepší. Já jsem po maturitě měla všelijaké nápady, naši měli tisíc chutí mě přerazit, a studovat jsem začala, až když jsem dostala rozum ;-) S 2 malými dětmi za zadkem. Veliká krása, věř mi. :-)

2 chiarore chiarore | Web | 23. prosince 2012 v 19:36 | Reagovat

[1]:  Já právě taky chci počkat, až si všechno pořádně rozmyslím. Ale studium s dětmi nikomu nezávidím a obdivuju ty, které ho zvládly :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama