Sonet pro Markétku

21. října 2012 v 14:29 | Chiarore |  Ze šuplíčku umělce
Dneska mám takovou melancholickou náladu. Nejspíš za to může mlha. Když jsem včera večel šla nakrmit kočku, vzpomněla jsem si na povídku Mlha od Stephena Kinga a měla jsem co dělat, abych zase nevzala zpátečku :D Tak rychle jsem tu naši potvoru ještě nenakrmila. Každopádně jsem se opět hrabala v souborech a našla jsem můj pokus o shakespearovský sonet (snad jsem to napsala dobře). Vykopávka to ještě není, má jenom půl roku, takže by se mohl dát i číst :)
SONET PRO MARKÉTKU


26. březen
Ujištuju Tě že to nevzdám. Mám Tě rád, ne málo a chtěl bych s Tebou být...
Třeba se Ti to může zdát jako kdybych to nemyslel vážně ale myslím, není to pro mě žádná zábava nebo jen poblouznění...myslím to smrtelně vážně.

28. březen
Nechci a ani nebudu na Tebe nijak tlačit, chci aby jsi věděla že Tě mám rád, a počkám si tak dlouho jak bude možné. Vím že nejsem dokonalej, nejsem bez chyby nebo nějakého hříchu ale každý je takový jaký je. Nelhal jsem, nelžu a ani Ti v ničem lhát nebudu. Změnil jsem na sobě už hodně věcí na které nejsem hrdej ale jsem rád že jsem se jich zbavil a vím že jich je ještě dost které by potřebovali změnit...ale člověk se nezmění ze dne na den, chvíli to trvá ale některé věci a vlastnosti jdou utnout hned.... Pokud mu s tím někdo pomůže a má aslespon nějakou motivaci jde to hned snadněji. Záleží jen a jen na Tobě jak se rozhodneš či zachováš. Ale aspon víš že je tu někdo kdo Tě má rád a komu na Tobě záleží...nechci po Tobě odpověď, ale porozumění...


31. březen
Nemůžu za to že jsem se do Tebe zamiloval, nevím jestli se tomu bráníš proto že máš strach aby jsi nebyla zase zklamaná, ale kdybych Tě nemiloval tak se nesnažím se změnit, a chci se změnit ne jen kvůli Tobě ale i sobě, a chci se i změnit kvůli tomu že Tě v ničem zklamat nechci. Ani si nedokážeš představit jak moc rád bych do Tebe dostal šanci. Tenkrát jsem Tě též měl rád ikdyž jsme se tolik nevídali a bránilo nám v tom několik věcí, které nyní ničemu nebrání. Vždy jsem říkal že se kvůli nikomu měnit nebudu, než jsem se do Tebe zamiloval a řekl si že abych si Tě získal, udělám pro to cokoliv i za tu cenu že se změním...


1. duben
Stojí mi to vlastně za to.....?
Nestojí...


Když napsal jsi poprvé, ovládl duši strach,
strach, že se dostanu do tvého zajetí,
zahrál jsi na city, rozvířil starý prach,
prach, který stal se mých emocí pečetí.

Když napsal jsi podruhé, došla mi chvíli řeč,
zdál ses tak rozhodný ve všem tvém snažení,
pod tvými slovy se pomalu sklápěl meč,
snahu vždy obrana potají ocení.

Když napsal jsi potřetí, opouštěl srdce vzdor,
takhle si se slovy ulhaní nehrají,
pomalu stával se z Tebe mé touhy vzor,
milenci praví si na lásku počkají.

Však když už jsem myslela, že se ti podvolím,
najednou napsal jsi, že za to nestojím.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ivet Ivet | Web | 21. října 2012 v 18:51 | Reagovat

Úžasnej Sonet pro tebe, jen... kdo je vlastně autor? ;-) Ten kterému ta zamilovanost za to stojí! :-)
Tvoje básnička je samozřejmě moc hezká. :-)

2 chiarore chiarore | Web | 21. října 2012 v 18:57 | Reagovat

[1]: Děkuju :) Autor se snažil ještě v dubnu a v červnu se oženil s úplně jinou slečnou. Někdy zdrženlivost není k zahození, zvlášť u člověka jeho pověsti. Básnička je moje, všechny ostatní texty jeho.

3 Ivet Ivet | 21. října 2012 v 20:34 | Reagovat

[2]: Inu chlapec šikula, Megi - žádná škoda,ne? :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama